11 czerwca br. w sali teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się Gala Finałowa Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”.

Budowa miejsca rekreacji nad Jeziorem w Mierzeszynie operacja mająca na celu wzbogacenie oferty turystyczno-rekreacyjnej obszaru LGD Trzy Krajobrazy poprzez zagospodarowanie terenu nad Jeziorem w Mierzeszynie i budowę miejsca rekreacji, co wpłynie na zaspokojenie potrzeb społeczności lokalnej, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Poddziałanie „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

“RAFA KORALOWA” to tytuł projektu, który został uznany za najlepszy w 10. Edycji Konkursu grantowego programu pracowniczego CEMEX Polska zorganizowanego przez Fundację CEMEX “Budujemy Przyszłość” z Warszawy.

14 marca 2019 r. odbyło się spotkanie Wójta oraz Kierownika Zespołu Oświaty z dyrektorami placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Trąbki Wielkie. Podczas spotkania omówione zostały bieżące sprawy oświatowe.